+420 776 517 981 | aukce@aukceprolidi.cz
Typ:
Aukce
Stav:
Vyhlášena
Číslo:
102367
Začátek aukce
26.04.2023 12:00
Konec aukce:
26.04.2023 12:30
Vyvolávací cena:
3 300 000 Kč
Minimální příhoz:
35 000 Kč
Aukční jistota
300 000 Kč
Odhadní cena:
6 250 000 Kč
Kraj:
Vysočina
Město/obec:
Černovice u Tábora
Možnost podání předražku:
Ne
Podíl:
100%
Registrace do:
26.04.2023 12:30
Aukční jistota
Ano
Složení jistoty do:
26.04.2023 11:00
Okres:
Pelhřimov
Katastrální území:
Černovice u Tábora
List vlastnictví:
1273
GPS:
N 49°22.34650', E 14°57.92777'
Prohlídka:
20.4.2023 v 16:00 hodin (nutno se nahlásit)
Pokud účast nepotvrdí žádný zájemce, prohlídka se konat nebude
.
Aukční jistota, se vrací zpět na účet všem, kromě vítěze aukce
.
Nemovitost není zatížena žádnými dluhy, exekucemi nebo jiným omezením
.

Nemovitost s pozemkem, 569m2 (k bydlení nebo podnikání), Bělohrobského 49, Černovice (mezi Pelhřimovem a Táborem)

Číslo aukce: 102367
Aktuální cena 3 300 000 Kč
Začátek aukce Středa 26.04.2023, 12:00:00
Účastnit se

Podmínky účasti v aukci

status
Registrován
status
Přihlášen
do
aukce
status
Aukční
jistota
složena
status
Připuštěn
do
aukce

Popis předmětu aukce

Inzerce   

Nemovitost s pozemkem, 569m2 (k bydlení nebo podnikání), penzion IVA v provozu 15 let, Bělohrobského 49, Černovice (mezi Pelhřimovem  a Táborem)

Při zajímavé nabídce, lze nemovitost získat i bez aukce s podepsáním Rezervační smlouvy

V sekci Dokumenty, zde u nabídky, naleznete odhad zpracovaný odhadcem, ale i náš odhad nemovitosti, místnosti v m2 a PDF soubory.

Jde o běžný prodej formou elektronické aukce, případně dříve na Rezervační smlouvu. Pro poptávající vše bez poplatků. Nejde zde o dražbu a tudíž, nemovitosti nejsou zatíženy žádnými dluhy, exekucemi nebo jiným omezením vlastnického práva, které by bránily převodu na nového vlastníka.

Aukční jistota se do 7 dnů vrací zpět na účet všem, kromě stanoveného vítěze aukce. 

PODNIKÁNÍ – nemovitost je vhodná k zakoupení pro své soukromé využití, případně firmou, nebo zakoupení přátel pro společná setkání a střídání využití rodin, či pronajímaní krátkodobé nebo dlouhodobé. Jinak nemovitost slouží už 15 let, pro účely podnikání, pronajímaní. Po tuto dobu má penzion IVA svou stálou klientelu. Majitelé mají inzerát k pronájmu pouze na e-chalupy. Nová klientela však přibývá často i z hotelu Mlýn, kde se konají svatby a vzhledem k ceně hotelu, jsou mnozí svatebčané ubytováni zde v RD Iva.

REZERVACE na penzionu – už nyní, jako každý rok, probíhají rezervace na období velikonoc a léta. Krom měsíce listopadu, co majitelé využívají na zvelebení a úpravy, je nemovitost IVA využívána celoročně. Rezervace budou předány novému vlastníkovi. Majitel může předat i kontakty na stálou klientelu pro představení nového provozovatele, případně pro konání různých akcí.

NÁKLADY – náklady jsou minimální, jelikož nemovitost, si pronajímají, rodiny, přátelé, firmy a to na týden, 14 dní a vždy celou. Majitel tedy už po léta, při odjezdu zaúčtuje spotřebu elektřiny a vody, dle opsané spotřeby. V rezervacích je už uveden i rezervační poplatek, jak je uvedeno i v inzerci nemovitosti. Nejsou zde ani náklady za odpad. Majitel má od obce barevné popelnice na tříděný odpad.

NEMOVITOST –  je o velikosti 4+kk + přístavba z cihly Heluz 1+kk (garsoniéra se sociálkou - sprcha, toaleta, umyvadlo). Každá místnost pro ubytování má vlastní sociální zařízení. Celkem pro 15 osob a případně pro majitele nebo správce je nová garsoniéra (nyní probíhá poslední dokončení).

PŘÍZEMÍ – zádveří, 2 x toaleta, technická místnost, sklad, společenská místnost, minibar, – krbová kamna, kuchyňská linka, chladnička, dřez, dříve i pípa, možnost napojení - je připraven otvor, lednička pro vína-vinotéka, 2x kávovar, 1x překapávač, konvice a veškeré nádobí, sociálka se sprch. koutem, lednička s mrazákem, trouba, sklokeramická deska, mikrovlnka, garsoniéra 1+kk s kuchyňskou linkou, lednička, indukční deska, mikrovlnka, digestoř.

1 PATRO – 3 pokoje se sprchovým koutem, toaleta s umyvadlem, před pokoji je pro klientelu prostor pro příjemné posezení

ZAHRADA – jak pergola, sezení, bazén orientace je na JV. Dostatek místa pro sezení, grilování, koupání, či jinou zábavu, sportovní zábavu. Při soukromém využití skleník, pěstování.

POZNÁMKA – Postupně proběhla modernizace a výměna zařízení a spotřebičů. Zůstává veškeré vybavení viz fotografie, dětská postýlka, komody, prádelníky, stolky, veškeré postele, lůžkoviny, zařízená kuchyň, spotřebiče, včetně kuchyňské linky v garsoniéře (1+kk). Venku nový větší bazén + písková filtrace, nová trampolína, dřevěný a plastový domek, skluzavka, kompostér, jezírko, okrasné keře, vrba,

SÍTĚ – nemovitost je napojena na veškeré inženýrské sítě, vodovod, elektřina 240,400, odpad kanalizace, plyn kotel a ohřev vody. Plynový kotel nový 2,5 roku – radiátory, voda boiler s přepínáním elektřina a plyn.

DŮVOD PRODEJE – majitelé, po dlouholetém provozu (15ct let), nemovitost prodávají s kompletním vybavením (jak stojí, tak leží) z důvodu nyní už časového a z části vzhledem k věku. Výhodou této nemovitosti bylo, že při pandemii, jelikož sem jezdí klienti, např. rodiny, co si pronajímají celou nemovitost, nebyla nikdy mimo provoz a vzhledem kraji a vyžití, viz popis na e-chalupy odkaz: Ubytování Černovice u Tábora, Chalupa k pronájmu - Jižní Čechy chalupa, 7337 (e-chalupy.cz)

PLÁN MAJITELŮ – plánem majitelů bylo pořízení další inzerce Booking a jiné, čímž by bylo dosaženo vyšší poptávky a tím tedy i navýšení inzertní ceny. Též bylo v plánu pořízení i vlastní web. stránky s plánovačem rezervací, což při delší obsazenosti by se cena dala upravit, neboli navýšit. Plány byli i na poskytování jídel, polopenze nebo jen snídaní. Dále bylo zamýšleno pořízení solárních panelů s dotací na pergolu a pořízení tepelného čerpadla kombinovaného s elektřinou, avšak při zachování i plynového kotle.

INVESTICE – investici zde nevidíme, je zde rozvod vody už plastový, elektrické rozvody v mědi, síla stěn je mnohdy 80cm, cihla, přístavba Heluz, veškerá střešní okna jsou nová, ostatní špaletová, což naplňuje i pocit útulnosti, které tato nemovitost má splňovat pro rekreanty.

PARKOVÁNÍ – je zde vícero možností. Majitelé nechali plot zapuštěný a získali tedy 3 parkovací místa už před svým plotem – soukromé parkování. Dále je možnost v ulici. Vjezd na pozemek není, ale řeší ho jednoduše sundáním jednoho plotového dílce. Lze tedy vytvořit i bránu, dobrý 3-4 metrový vjezd.

SPRÁVCE – pokud by nový provozovatel chtěl správce nebo zaměstnance, tak dlouhá léta zde pracuje, víceméně jako správcová, švagrová majitelky, která se zde po odjezdu rekreantů stará o kompletní úklid, výměnu lůžkovin, úpravu zahrady, sečení trávy, úprava bazénové filtrace a další.

NÁŠ POSTŘEH – ohledně podnikání, které by bylo samozřejmě škoda zde zanechat, je zde největší předností umístění bydlení na pomezí Jižních Čech a Vysočiny a tedy možnosti okolí a jejího využití hrady, zámky, jeskyně, rybníky, krasový útvar Chýnovská jeskyně, Bílkův dům, Velbloudí farma, zřícenina hradu Choustník, rybník Jordán, ZOO a mnohé další dle sezony.

PROHLÍDKA se bude konat ve čtvrtek 20.4.2023 v 16.00 hodin, pouze po telefonické domluvě. Účast je tedy nutno potvrdit. Účast na prohlídce není podmínkou pro účast v aukci. Aukce se koná 26.4.2023 ve 12.00 hodin. Pro více informací volejte aukčního specialistu - mob.č. 777 941 971, Jaroslav Polák. 

Zájemci o nemovitost, doporučujeme se seznámit se skutečným a současným stavem nemovitosti, zejména s ohledem na případné reklamace vlastností předmětu aukce.

Veškerý právní servis zajištěn od A do Z a náklady hradí spol. AUPROL. Doporučujeme navštívit u nás záložku „Ceník a služby“

www.aukceprolidi.cz
AUPROL s.r.o.
IČ: 24236705
DIČ: CZ24236705
+420 776 517 981
aukce@aukceprolidi.cz
www.aukceprolidi.cz

Hlavní partneři